Politiek en mediawereld bedroefd na overlijden Rotterdammer Postema

22 February 2026, 14:59 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
ANP
Koos Postema poseert trots met zijn Award. De presentator werd in 2007 uitgeroepen tot winnaar van de Beeld en Geluid Oeuvre Award.

Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

Postema werkte voor de NOS onder meer voor de radioprogramma's Langs de Lijn en Radio Tour de France. Op televisie gaf hij namens de omroep in 1980 commentaar bij de registratie van de inhuldiging van koningin Beatrix.

Xander van der Wulp koestert "mooie herinneringen" aan de overleden presentator. In zijn Instagram Story deelt de hoofdredacteur van NOS Sport zondag een kort filmpje van Postema. "Mooie herinneringen aan Koos Postema, een onvergetelijke presentator van Langs de Lijn, die ook op tv veel heeft betekend voor de ontwikkeling van NOS Sport", schrijft Van der Wulp bij de beelden.

Reactie Jetten

RTL gedenkt de oud-presentator als een "betrokken en bedreven radio- en televisiemaker, die van grote betekenis is geweest voor Nederland". Met het programma Klasgenoten sprak hij een breed publiek aan. Postema zette zich volgens RTL ook in voor maatschappelijke televisie. Hij deed dat onder meer met Kans voor een Kind en bij de nationale tv-actie rond de dreigende watersnood in 1995.

Aankomend premier Rob Jetten schrijft op X over "verdrietig nieuws". Jetten noemt Postema een "icoon van de Nederlandse radio en tv" en prijst hem om de manier waarop hij maatschappelijke kwesties onder de aandacht bracht. Ook presentator Henny Huisman spreekt op X over het verlies van een icoon. "Een geweldige vakman en mooie verteller van interessante verhalen. Én veel humor."

Demissionair cultuurminister Gouke Moes stelt dat Nederland een "scherpe, betrokken en bovenal een betrouwbare journalist" verliest. "Van NOS Langs de Lijn tot Achter het Nieuws: altijd nieuwsgierig, kritisch en menselijk."